Menu

4 cechy, którymi powinny wyróżniać się drzwi prowadzące z domu do garażu

29 kwietnia 2017 - wnętrze

Wybierając drzwi wewnętrzne do poszczególnych pomieszczeń w domu, warto dłuższą chwilę poświęcić drzwiom prowadzącym z przedpokoju lub przedsionka do garażu. Jeśli zależy nam na pełnym bezpieczeństwie i komforcie domowników, nie powinny być to zwykłe drzwi, ale wyróżniające się określonymi parametrami. Oto najważniejsze z nich.

Dobra izolacja termiczna

Stopień docieplenia pomieszczeń garażowych bywa różny, jednak nawet, gdy zadbamy o ogrzewanie w tych wnętrzach, i tak na ogół panuje tam niższa niż w domu temperatura. Drzwi garażowe powinny być zatem docieplone. Odpowiednia izolacja termiczna zapobiegnie przenikaniu chłodnego powietrza do pomieszczeń mieszkalnych oraz ucieczce ciepła z domu.

Dobra izolacja akustyczna

Garaż to przeważnie miejsce, w którym nie tylko przechowujemy pojazdy, ale w którym odbywają się różne naprawy i wszelkiego typu majsterkowanie. Nie są to zajęcia ciche, dlatego też, jeśli zależy nam, aby garażowe hałasy nie przedostawały się do domu, warto zadbać o drzwi wyróżniające się dobrymi parametrami w zakresie izolacji akustycznej.

Odporność na ogień

Drzwi prowadzące z domu do garażu powinny być drzwiami przeciwpożarowymi. W razie zaprószenia ognia w garażu i wybuchu pożaru, drzwi ognioodporne (co najmniej klasy EI30) nie pozwolą płomieniom wedrzeć się do wnętrza domu przez około pół godziny.

Ochrona przed włamaniami

Ochronę przed złodziejami zapewnią nam drzwi antywłamaniowe, w których zastosowano szereg zabezpieczeń w obrębie skrzydła, a także w postaci bolców antywyważeniowych oraz wysokiej jakości, trudnych do sforsowania zamków. Pamiętajmy, że to właśnie garaż jest często wybieraną przez złodziei drogą przedostania się do wnętrza domu, dlatego drzwi przeciwwłamaniowe to w tym miejscu priorytet.