Menu

Drzwi, komfort i spokój całej rodziny

21 grudnia 2017 - wnętrze

Założenie własnej rodziny oznacza zazwyczaj przeprowadzkę do nowego domu. Musimy razem z naszymi bliskimi czuć się w nim całkowicie bezpiecznie i komfortowo, a o dobre samopoczucie z pewnością zadbają odpowiednie drzwi zewnętrzne do domu. Z tego też powodu ich wybór nie może być przypadkowy i trzeba wziąć pod uwagę kilka zasadniczych kwestii.

Bezpieczeństwo, estetyka i ochrona przed zimnem.

Właściwe drzwi wejściowe wewnętrzne wpływają między innymi na estetyczny wygląd całego budynku, stanowiąc kompozycyjną całość z jego bryłą czy sposobem wykończenia i kolorystyką elewacji. Jest to z pewnością istotne, wpływając również na sposób postrzegania nas przez otoczenie, ale ważniejszą kwestią będzie wysoka szczelność zamontowanych drzwi zewnętrznych. Dzięki temu zwiększa się energooszczędność domu jednorodzinnego, a nawet mieszkania i zmniejsza jednocześnie wysokość rachunków za ogrzewanie. Stosunkowo dobrą ochronę przed wilgocią i gwałtownymi zmianami temperatury i innymi czynnikami atmosferycznymi, dadzą już drzwi zewnętrzne pcv, dzięki grubej warstwie izolacji termicznej. Najczęściej jest nią styropian, ale używa się w tym celu także wełny mineralnej i pianki poliuretanowej. Miłośnicy coraz bardziej rozpowszechnionej ekologii i stosowania wszędzie materiałów pochodzenia naturalnego, chętniej skorzystają z coraz większej oferty drzwi zewnętrznych drewnianych. Ceny ich są co prawda wyższe niż odpowiedników z tworzyw sztucznych, ale skrzydło drzwiowe zrobione z litego drewna nie wymaga już żadnego dodatkowego ocieplenia. Wynika to bezpośrednio z właściwości tego materiału, stanowiącego naturalną zaporę przed chłodem oraz dającego w miarę skuteczną ochronę przed próbą włamania i kradzieży. Nie da się jednak ukryć, że każdego nieproszonego gościa będą w stanie powstrzymać dopiero solidne i atestowane stalowe drzwi antywłamaniowe zewnętrzne.

Drzwi wewnetrzne, niezbędne w każdym domu.

W każdym domu, oprócz wytrzymałych drzwi zewnętrznych, musi się też znaleźć chociaż jedna para gustownych i funkcjonalnych drzwi wewnętrznych. Cena, jaką trzeba za nie zapłacić, nie uszczupli zbytnio budżetu przeznaczonego na urządzenie się w nowym miejscu. Typowe i co tu kryć, najtańsze drzwi białe wewnętrzne z PCV można już kupić w promocji poniżej 200-300 złotych. Nieco droższe będą z kolei drzwi zewnętrzne drewniane, jednak ich jakość oraz inne niepodważalne zalety, są warte każdej ceny. Nic tak nie ozdobi sypialni lub salonu, jak naturalne drewno, nadające wnętrzom nie tylko niepowtarzalnego, indywidualnego stylu, ale również ciepła niezbędnego do odpoczynku i relaksu po ciężkim dniu pracy. Można wybierać spośród wielu ich rodzajów, dopasowując wzornictwo i kolorystykę do mebli, dywanów czy innych elementów wyposażenia. W przestronnych salonach zdecydowanie najlepiej sprawdzą się drzwi dwuskrzydłowe wewnętrzne, łączące to pomieszczenie z holem, w którym witamy odwiedzających nas gości. W niewielkim mieszkaniu warto z kolei rozważyć zamontowanie drzwi wewnętrznych szklanych, skutecznie powiększających optycznie każdy mały pokój.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *