Menu

Garaż blaszany jako magazyn

14 września 2017 - ogród

Garaże blaszane nie od wczoraj posiadają szerokie spektrum różnych zastosowań. Najczęściej przechowujemy w nim pojazdy, nierzadko służą nam również do wykonywania działalności gospodarczej. Konstrukcje blaszane są także wykorzystywane jako magazyny, zarówno te domowe, jak i o zasięgu przemysłowym.

Jeśli potrzebne nam miejsce do przechowywania sprzętów i aktualnie nieużywanych przedmiotów, bądź też, jeśli prowadzimy działalność gospodarczą, która niesie ze sobą konieczność magazynowania towarów, wzniesienie konstrukcji blaszanej, wydaje się najlepszą opcją. Wielu producentów proponuje dziś nie tylko blaszaki o standardowych wymiarach, ale również duże hale magazynowe, dlatego z łatwością można zamówić wykonanie budynku w pełni dostosowanego do indywidualnych wymagań. Większość firm, obok sprzedaży, zapewnia także montaż całej konstrukcji, co stanowi duże udogodnienie.

Czym powinien charakteryzować się blaszak przeznaczony na magazyn? Niewątpliwie priorytetem jest wyposażenie konstrukcji we wzmocnienia z profili, szczególnie w przypadku większych niż standardowe wymiarów blaszaka. Kolejną istotną kwestią jest odpowiednia izolacja termiczna, która w przypadku niektórych przechowywanych w magazynie sprzętów czy towarów, może być nieodzowna. Co prawda docieplenie można wykonać samemu w późniejszym czasie, lecz na pewno wygodniejszym rozwiązaniem jest nabycie gotowego garażu izolowanego. Warto też przemyśleć organizację przestrzeni w naszym przyszłym magazynie, szczególnie jeśli ma to być wymagająca, duża konstrukcja, w której chcemy pomieścić znaczne ilości towarów. Blaszana hala powinna być odpowiednio wysoka, przestronna, powinna także posiadać wystarczającą ilość wjazdów i drzwi oraz okien. Nie powinniśmy zapomnieć także o zapewnieniu właściwej wentylacji wewnątrz blaszaka. Pamiętajmy też o zabezpieczeniach antywłamaniowych, jeśli nie chcemy, aby składowane w magazynie rzeczy padły łupem złodziei.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *